Ploty Pilecký ecolite Kenox GHC

Divize žen je ve své polovině, jak jsme si v ní vedli?

Zimní přestávky si nyní užívá náš výběr žen, který má odehranou podzimní část divizní skupiny B. Jedenáctičlennou soutěž rozehrály výborně a dlouhou dobu jasně kralovaly bez ztráty bodu a inkasovaného gólu. Později se ale obě bilance pokazily a je z toho pouze třetí místo.

Téměř po celou dobu trápila trenéra Trousila šíře kádru, několik zápasů musel jeho výběr odehrát bez možnosti hokejového střídání, bohužel občas i s nekompletní jedenáctkou.

Ze zmiňovaných deseti zápasů jsme si tedy připsaly 23 bodů po sedmi výhrách, dvou remízách a jedné prohře. Jediná prohra pak může být palčivá na konci jara, protože přišla právě s rezervou prvoligové Dukly, která je společně s Malešicemi a pětadvaceti body na prvním místě, s Malešicemi ženy remizovaly.

Hektická letní pauza, při které ukončil své působení muži v přeboru a ženy v první lize, odešel z Bohemky trenér Jindráček, který vedl oba výběry. Tým žen zůstal, ale do divizní sezony 2016/17 musel nastoupit v prakticky úplně novém složení včetně realizačního týmu.

První čtyři zápasy se povedly, po výhrách nad Jestřabí Lhotou (2:0), Poděbrady (1:0), DFK Bohemians (6:0) a Třebestovicemi (4:0) to vypadlo v tabulce velmi hezky. Pak přišla první ztráta a zrovna s rezervou Dukly Praha (1:3). Na ztrátu navázaly ženy vysokou výhrou nad Dobrým Polem (7:1), ale narazily hned v dalším zápase na půdě rezervy dalšího prvoligového klubu z Liberce (1:1). Opět přišla domácí odpověď v podobě vysoké výhry, tentokráte nad Tuklaty 5:0. Nová série výher a ztrát bohužel pokračovala i v derby s Malšicemi, kde se zrodila ta třetí (0:0). Závěrečné utkání pak na začátku listopadu ženy vybojovaly a porazily Minervu (5:2).

Ženy hrály střídavě v Čakovicích či na Proseku, ve všech případech dokázaly vyhrát. Střelecky táhla svůj tým Kristýna Tomášková, která se trefila do sítě třináctkrát, výrazněji jí pomáhaly čtyřgólové střelkyně Barbora Hniličková a Michaela Strachotová. Dvakrát se trefily Věra Dobrevová (kapitánka), Veronika Harbichová, Sabina Mehičová a Michaela Rubešová. Jeden gól si připsaly Klára Linhová a Kateřina Poborská.

Autor: Michal Kunc