Ploty Pilecký ecolite Kenox GHC

Výborný výkon proti Čechii Tuklaty

Zápas 9. kola béčkové skupiny ženské divize odehrály naše holky již opět hřišti v Čakovicích a hostily tabulkově hůře postevnou Čechii Tuklaty. Soupeřky po celý zápas nepůsobily jistým dojmem, kazily mnoho svých akcí, a prohra 0:5 je z jejich pohledu ještě celkem přijatelná s ohledem na množství našich šancí. Náš tým je bohužel stále limitován a do zápasu jsme tak opět nastoupili ve velmi okleštěné sestavě.

Zpočátku se hrál docela vyrovnaný fotbal s naší převahou, ale postupně holky získaly převahu ještě větší a donutily Tuklaty ke vstřelení vlastního gólu. Do konce prvního poločasu se pak ještě dokázaly prosadit Míša Strachotová s Bárou Hniličkovou. Velkou šanci v podobě penalty nevyužila kapitánka Dobrevová. Soupeřky si sice pár šancí vytvořily, ale nadějné akce dokázala pochytat Vendy Průšová.

Druhý poločas pak byl pouze o tom, kolik gólu naše holky dokážou do sítě Tuklat nastřádat. Čtvrtý gól přidala v 67. minutě Bára Hniličková a poté ještě v závěru korunovala výhru Kristýna Tomášková, která v poledních deseti minutách nevyužila několik velkých šancí.

Holky tak využily ztráty rezervy Dukly, která pouze remizovala 0:0 v Poděbradech, ale stále zůstávají na třetím místě. O dva body mají více Malešice, o tři body více Má Dukla, která má jako jediná z celého tria o jeden zápas více. Nicméně, hned v příštím zápase odehrajeme velmi důležitý zápas v Malešicích, kde se bude v našem případě hrát o posun před našeho pražského soupeře. Pokud poté Dukla neztratí v posledním podzimním zápas a naše holky porazí i Minervu, přezimují na děleném prvním místě.

První ze dvou zmiňovaných a posledních zápasů v letošním roce bude derby v Malešicích, hrát se bude v sobotu 29. října od 10:30. Následující utkání S Minervou je v plánu za dva týdny, v neděli 6. listopadu a hrát by se mělo od 10:00 na UMT Prosek.

Autor: Michal Kunc